ساخت حفاظ پنجره | انواع مختلف حفاظ پنجره


تماس با جوشکار سیار


نمونه کار های جوشکار سیار

تلفن های تماس با جوشکار سیار: 

جوشکاری سیار آهنگری سیار در شمال تهران ۰۲۱۲۲۷۹۸۳۲۱
جوشکاری سیار آهنگری سیار در غرب تهران ۰۲۱۴۴۳۸۸۹۶۸
جوشکاری سیار آهنگری سیار در شرق تهران ۰۲۱۷۷۹۹۰۷۶۲
جوشکاری سیار آهنگری سیار در مرکز تهران ۰۲۱۸۸۹۹۵۰۶۵
جوشکاری سیار آهنگری سیار در جنوب تهران ۰۲۱۶۶۰۰۹۳۹۴

ساخت حفاظ پنجره

راه های گوناگونی برای حفاظت از خانه شما وجود دارد. شما می توانید از دزدگیر و دوربین های مدار بسته استفاده کنید ولی با وجود هر دو باز هم سارقان به راحتی می توانند وارد خانه شما شوند و هیچ کدام تضمین کننده امنیت نیستند. یکی از بهترین راه ها برای ممانعت از ورود سارقان و حفاظت از خانه استفاده از حفاظ های آهنی برای در و پنجره است. در ادامه ما به صورت اختصاصی به ساخت حفاظ پنجره می پردازیم.

در سال های اخیر آمار دزدی در کشور به شدت بالا رفته است و یکی از نگرانی های همه ی افراد این است که با خارج شدن از خانه وسایل با ارزش آن ها دزدیده شود. با قیمت های بالای طلا و نقره، حتی داشتن مقدار کمی از آن ها قیمت زیادی دارد.

سارقان در ۶۵ درصد مواقع از طریق در وارد خانه می شوند ولی در موارد زیادی از پنجره ها هم برای ورود استفاده می کنند. همه خانه ها دارای پنجره هستند و شکستن پنجره و ورود به خانه کار بسیار راحتی است. در بسیاری از مواقع آن ها به راحتی پنجره را باز می کنند و حتی نیازی به شکستن آن ندارند.

با ساخت حفاظ پنجره می توان به راحتی از ورود سارقان به خانه جلوگیری کرد. با استفاده از حفاظ در ایمنی خانه شما خیلی بیشتر می شود.

حفاظ های پنجره به صورتی ساخته می شوند که در صورت شکسته شدن پنجره و باز شدن آن هیچ فردی توانایی عبور از آن را ندارد و همانطور که می دانید بریدن آهن بسیار وقت گیر است و مطمئنا سارقان فرصت چنین کاری را ندارند.

برای اطمینان از امنیت خانه خود برای همه ی پنجره ها و درهای ورودی خانه حفاظ بگذارید. خانه های ویلایی و همچنین آپارتمانی مخصوصا طبقات اول و دوم نیاز به حفاظ دارند.

نکات مهم درباره نرده حفاظ پنجره:

  • به صورتی ساخته شود که اشخاص نتوانند از آن عبور کنند.
  • دارای استحکام کافی باشد که به راحتی بریده نشوند و شکل نگیرند.
  • زیبایی و ظاهر هم اهمیت زیادی دارد.

انواع مختلف حفاظ نرده پنجره

حفاظ ساده

ساخت حفاظ پنجره ساده

در این نوع حفاظ معمولا از پروفیل ۲۰ در ۲۰ و کلاف دور پروفیل ۲۰ در ۴۰ استفاده می شود. حفاظ های ساده به دلیل استفاده از آهن و همچنین جوش کاری استحکام زیادی دارند. به راحتی خم نمی شوند یا پیچ و مهره ای ندارند که باز شوند. به همین علت مشتریان زیادی دارند. حفاظ های ساده شکل خاصی ندارند و فقط به صورت افقی، عمودی یا افقی و عمودی قرار می گیرند. برخی از افراد برای زیباتر شدن کار، رنک کوره ای نقره ای را سفارش می دهند تا شبیه استیل به نظر برسد. فاصله بین میله ها نباید بیشتر ۱۰ سانتی متر باشد. در غیر اینصورت ممکن است بتوانند از بین آن ها رد شوند.

 حفاظ فرفوژه

ساخت حفاظ پنجره فرفورژه

فرفوژه هنر شکل دادن به آهن است. در بسیاری از درها و پنجره ها برای زیبایی بیشتر از فرفوژه استفاده می شود. آهن فرفورژه یک آلیاژ آهن با مقدار کربن بسیار کم (کمتر از ۰۸/۰ درصد) در مقایسه با چدن (۲/۱ تا ۴ درصد) است. آهن فرفورژه سخت، قابل انعطاف، شکل پذیر و مقاوم در برابر خوردگی است و به راحتی جوش می خورد.

فرفوژه در ساخت حفاظ پنجره بسیار پرطرفدار است و مزایای زیادی دارد. حفاظ های فرفوژه زیباتر از حفاظ های ساده هستند و همچنین مقاومت زیادی دارند پس تمامی ویژگی های یک حفاظ کاربردی و خوب را دارند.

حفاظ استیل

حفاظ استیل

استیل آلیاژی ترکیبی از آهن و کربن است و با افزودن کروم به استیل ضد زنگ تبدیل می شود. استیل یا فولاد علاوه بر اینکه زیباست و درخشندگی خاصی دارد بسیار مقاوم نیز است. فولاد در برابر خوردگی مقاوم است و به راحتی تمیز می شود. نرده حفاظ پنجره استیل زیباست و نمای ساختمان را زشت نمی کند. اگر هزینه برای شما اهمیتی ندارد می توانید بدون فکر کردن سراغ همین مورد بروید ولی هزینه برای اکثر افراد اهمیت زیادی دارد بنابراین استیل انتخاب آن ها نمی باشد. استیل در برابر حفاظ آهنی ساده گران تر و زیبا تر است.

نکته بسیار خوب در مورد این آلیاژ قابلیت بازیافت صد در صدی آن است.

استیل را در هر کجایی می توانید نصب کنید از حفاظ در و پنجره گرفته تا راه پله و … استیل در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت بسیار خوبی دارد پس برای تمامی مناطق و محیط ها کارایی دارد؛ بنابراین یکی از بهترین انتخاب ها برای حفاظ نرده پنجره، حفاظ در راه پله و … است.

همانطور که قبل تر نیز گفتیم مقاومت حفاظ دارای اهمیت زیادی است. فولاد از مقاوم ترین سازه ها است و به همین دلیل بهترین انتخاب برای صنعت ساخت و ساز نیز است. در طراحی حفاظ از لوله افقی با قطر ۲۵ استفاده می شود و کلاف دور کار از پروفیل تمام استاندارد می باشد. برای حفاظ از نرده های عمودی و افقی برای استحکام بیشتر استفاده می شود. تمامی اتصالات با جوش آرگون انجام می شود که علاوه بر زیبایی بسیار مقاوم نیز است. در منازل می توان با ترکیب شیشه و استیل طراحی زیبایی انجام داد و همچنین از لحاظ امنیت مطمئن بود.

همانطور که گفته شد قیمت استیل به نسبت حفاظ فلزی ساده بیشتر است ولی به علت مقاومت و طول عمر زیاد بسیار مقرون به صرفه است و نیازی نیست آن ها را تعویض کنید یا رنگ کنید.

حفاظ ریلی و متحرک

جوشکاری سیار در تهران

ساخت محافظ پنجره در ۲ نوع متحرک و ثابت انجام می شود. محافظ های ثابت قابلیت باز و بسته شدن ندارند ولی در نوع متحرک شما می توانید به راحتی آن ها را باز و بسته کنید. فقط توجه داشته باشید که در صورت خروج از خانه حتما آن ها را بسته نگه دارید.

مطلب پیشنهادی: حوه ساخت نرده فلزی | مزایای ساخت نرده فلزی

قیمت ساخت حفاظ پنجره

قیمت ساخت حفاظ پنجره بستگی به چیز های گوناگونی دارد و متفاوت است. همانطور که گفتیم متریال های مختلفی برای ساخت حفاظ پنجره وجود دارد که قیمت های گوناگونی نیز دارند. مناسب ترین قیمت، متریال آهن است و حفاظ های ساده ارزان ترین مدل هستند؛ مثلا مدل های فرفوژه بستگی به کاری که روی آن شده قیمت بیشتری دارند. سایز حفاظی که نیاز دارید نیز در قیمت موثر است.

مطلب پیشنهادی: قیمت خدمات جوشکاری | عوامل موثر بر قیمت جوشکاری

 خدمات جوشکاری سیار

جوشکاری یک فرآیند ساختگی است که به موجب آن دو یا چند قسمت با استفاده از گرما، فشار یا هر دو، با خنک شدن قطعات به هم پیوند می خورند. از جوشکاری معمولاً روی فلزات و ترموپلاستیک استفاده می شود اما می توان از آن روی چوب نیز استفاده کرد.

در مقابل لحیم کاری که فلز پایه را ذوب نمی کند، جوشکاری یک فرآیند حرارتی بالا است که مواد پایه را ذوب می کند.

تقریباً هرچیزی که در زندگی روزمره خود استفاده می کنیم توسط دستگاه ها و جوشکارها  جوش داده می شوند. جوشکارها به ساخت محصولات فلزی از قابلمه تا آسمان خراش ها کمک می کنند. آنها به ساخت وسایل نقلیه فضایی و میلیون ها محصول دیگر از سکوهای حفاری نفت گرفته تا اتومبیل و جوشکاری پنجره کمک می کنند. در ساخت و ساز، جوشکارها عملاً در حال بازسازی جهان هستند، متروها را گسترش می دهند، پل می سازند و با ساختن دستگاه های کنترل آلودگی به بهبود محیط کمک می کنند. استفاده از جوشکاری عملا نامحدود است. تنوع در نوع کاری که انجام می شود کم نیست.

جوشکاری کاری حساس است زیرا در صورت درست کار نکردن ممکن است حتی جون افراد به خطر بیفتد. اگر جوشکار به درستی کار خود را انجام ندهد ممکن است جوش ها به راحتی کنده شوند و این علاوه بر اینکه ممکن است میله ها جان کسی را به خطر بیندازند همچنین سارقان نیز ممکن است با کمی فشار آن ها را از هم جدا کرده و وارد خانه شوند.

برای ساخت حفاظ پنجره برای خانه ی خود به راحتی می توانید از جوشکار سیار پنجره فلزی استفاده کنید. در این صورت فقط کافی است تماس بگیرید و از خدمات جوشکاری نرده حفاظ پنجره در محل استفاده کنید و خانه خود را امن کنید.

تاریخچه ساخت حفاظ پنجره

ساخت حفاظ پنجره در دوران پهلوی اول رونق گرفت و معماری ایرانی تحت تاثیر غرب برونگرا شد. ولی تاریخچه جهانی آن به انگلستان و دوران سلطنت تئودور بر میگردد. در آن دوران حفاظ ها به داخل باز می شدند و بعد ها ساختار آن ها کمی تغییر کرد.

لزوم ساخت حفاظ پنجره

مطمئنا امنیت خانه و خانواده یکی از نیاز ها و خواسته های تمامی افراد است. ساخت حفاظ پنجره یکی از راه های محافظت از خانه است. اینکه تا به حال از خانه شما دزدی نشده است یا شما محله  امنی دارید دلیل نمی شود که از خانه خود به درستی حفاظت نکنید. سارقان معمولا هر دفعه یک محله را مد نظر می گیرند و با زیر نظر گرفتن خانه های مختلف، به چندین خانه دستبرد می زنند؛ بنابراین اطمینان از امنیت بسیار دارای اهمیت است. دوربین مدار بسته در بسیاری از مواقع فقط به دستگیری دزدان کمک می کند ولی معمولا سارقان صورت خود را می پوشانند که قابل شناسایی نباشند. دزدگیر نیز کاربردی است ولی در صورتی که دزدگیر به صدا در بیاید تا رسیدن شما یا مامور پلیس احتمال فرار کردن دزدان زیاد است بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از ورود دزدان حفاظ های در و پنجره است.

هیچ کدام از این راه ها برای پیشگیری نیستند بلکه بیشتر برای پیگیری و پیدا کردن دزدان است ولی حفاظ از ورود سارقان جلوگیری می کند. امروزه تقریبا تمامی افراد برای خانه های خود از حفاظ استفاده می کنند.

مشاهده تصاویر بیشتر در پینترست

۴ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس با جوشکاری سیار تهران