هزینه های جوشکاری را چطور کاهش دهیم؟


تماس با جوشکار سیار


نمونه کار های جوشکار سیار

 

کاهش هزینه های جوشکاری

زندگی بدون جوشکاری را تصور کنید، حقیقتا تولید بسیاری از وسایل کار دشواری است. جوشکاری یکی از بهترین روش های اتصال قطعات فلزی و غیر فلزی در صنعت است. انواع فعالیت های جوشکاری عبارت اند از: جوشکاری اتمی هیدروژن، جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری قوس الکتریکی با گاز، جوشکاری قوس الکتریکی بدون گاز و غیره. هر یک از این جوشکاری ها هزینه های متفاوتی دارند چرا که هزینه های جوشکاری به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

همه ما می دانیم که جوشکاری در ساخت انواع سازه ها، میز و صندلی، نرده و حفاظ در و پنجره و به طور کلی برای ساخت هر متریال فلزی که استفاده می شود، کاربرد دارد. هزینه جوشکاری هم بنا به نوع جوشکاری و کاربرد آن محاسبه می شود. عوامل متعددی هستند که بر روی هزینه جوشکاری اثرگذار هستند که در ادامه  به برخی از این عوامل اشاره میکنیم. بنابراین بیایید بررسی کنیم که جطور می توان هزینه جوشکاری را کاهش داد.

اقتصاد جوشکاری چیست؟

یکی از مهمترین و راهبردی ترین مسائل در علم مهندسی جوشکاری، اقتصاد جوشکاری Welding Economy است. یکی از وظایف مهم اقتصاد جوشکاری برآورد ایجاد هر متر طول انواع جوش در یک سازه آن هم بر حسب ریال است. رقمی که از این برآورد به حساب می آید برحسب ریال بر متر جوش می باشد.

در برخی از کتاب های مهندسی از جمله کتاب انجمن جوشکاری آمریکا اقتصاد جوشکاری را به عنوان هزینه جوشکاری معرفی کرده اند. یکی از علت های این نام گذاری این است که مهمترین وظیفه اقتصاد جوشکاری در واقع محاسبه هزینه جوشکاری است و در مورد جوشکاری مهمترین موضوع هزینه آن است و خیلی از افراد به دنبال این هستند که بتوانند این هزینه ها را کاهش دهند.

مطلب پیشنهادی: هزینه جوشکاری سیار | عوامل مؤثر بر تعیین هزینه جوشکاری سیار

قیمت جوشکاری چگونه تعیین می شود؟

قیمت جوشکاری به دو صورت: چکی و کیلویی تعیین می شود.

  • روش کیلویی: ارائه هزینه ها به روش کیلویی برای جوشکاری اسکلت ساختمان است.
  • روش چکی: روش چکی، روشی است که به هزینه های خرده کاری ها و جوشکاری درب و پنجره ها مربوط می شود.

دلیل محاسبه هزینه ها

یک شرکت با بررسی عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه های جوشکاری می تواند تغییراتی را ایجاد کند تا به کمک آن هزینه ها را پایین آورد. این کار به بهبود کسب و کار و سود آوری آن شرکت کمک فراوانی می کند.

عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه های جوشکاری

چطور هزینه جوشکاری را کاهش دهیم؟

نوع جوشکاری بر هزینه جوشکاری تأثیر دارد

جوشکاری انواع مختلفی دارد و جوشکار بسته به نوع کار و شرایط آب و هوایی منطقه ای که می خواهد جوشکاری کند، قیمت جوشکاری را تعیین می کند. در نتیجه در زمان محاسبه هزینه جوشکاری باید در نظر بگیریم که کدام نوع جوشکاری انجام شده است. انواع جوشکاری هایی که در صنعت انجام می شود عبارت اند از: جوشکاری قوس الکتریکی (جوشکاری معمولی)، جوشکاری مقاومتی، جوشکاری حالت جامد و جوشکاری گاز اکسیژن است. البته اینها انواع کلی از جوشکاری ها در صنعت هستند و هر کدام خود به انواع جزئی تری هم تقسیم بندی می شوند که می تواند بر روی هزینه ها تأثیر گذار باشد؛ مثلا جوشکاری قوس الکتریکی شامل: جوشکاری قوس کربنی، جوشکاری فلز بدون پوشش، جوشکاری قوس الکتریکی اتمی هیدروژن، جوشکاری گاز تنگستن، جوشکاری قوس الکتریکی با پوشش گاز و جوشکاری قوس الکتریکی با پوشش پودر می شود.

متریال مورد استفاده در جوشکاری

این که جوشکار از چه نوع متریالی برای جوشکاری استفاده کند به نوع کار و حجم آن بستگی دارد. هزینه جوشکاری بر اساس جنس فلزی که در کار از آن استفاده می شود محاسبه می شود. نوع گاز مورد استفاده، اشعه و نوع مدار از جمله مواردی است که می تواند بر روی قیمت جوشکاری اثر بگذارد.

قیمت جوشکاری کیلویی

شاید برای آن دسته از افرادی که در ساختمان سازی کار می کنند، اصطلاح قیمت جوشکاری کیلویی آشنا باشد اما افراد دیگر به خوبی مفهوم این اصطلاح را متوجه نشوند. در واقع می توان گفت که به سفارش های جوشکاری که توسط متخصصین انجام می شود و بر اساس حجم کار آن را قیمت گذاری می کنند، برآورد قیمت جوشکاری کیلویی می گویند. مهمترین چیز در مورد قیمت جوشکاری کیلویی حجم کار است.

معمولا جوشکاری کیلویی در جوشکاری های اسکلت های فلزی ساختمان ها و سازه ها که در آن چند نفر همزمان با هم کار می کنند و همچنین برای ساخت حفاظ های مسکونی و نرده ها کاربرد دارد.

تعرفه قیمت جوشکاری کیلویی بر اساس حجم کار، میزان مواد مصرفی و ساعات انجام کار محاسبه می شود. تخمین قیمت جوشکاری کیلویی برای پروژه های سنگین عمرانی کاربرد زیادی دارد.

کیفیت کار جوشکار

همیشه در همه حال کیفیت کار جوشکاران بر روی هزینه کار می تواند اثرگذار باشد. به همین دلیل همیشه دستمزد جوشکاران ماهر و با تجربه بیشتر از افراد تازه کار است چرا که در انتها کیفیت کار آنها به مراتب بهتر از تازه کارها است؛ اما به هر حال باید به تازه کارها هم اعتماد کرد و به آن ها برای کار میدان داد.

البته در بعضی از کارها کیفیت کار از اهمیت چندانی برخوردار نیست. هزینه های جوشکاری مانند دیگر خدمات جوشکاری در جاهای مختلف هزینه های متفاوتی دارد.

نرخ اجرت جوشکاری

همان طور که در بالا گفتیم کیفیت جوشکاری باعث کاهش و یا افزایش قیمت جوشکاری می شود. برای یک جوشکار ماهر که با اصول جوشکاری به صورت کامل آشنایی دارد باید دستمزدی بیشتر از یک جوشکار تازه کار در نظر گرفته شود. نرخ اجرت جوشکاری حد و حدود مشخصی دارد و از آن نرخ تعیین شده بالاتر نمی رود. با توجه به این که جوشکار چند سال سابقه دارد و کاری که انجام داده تا چه حد سخت بوده است هزینه دستمزد جوشکاری تغییر می کند.

این که بخواهید هزینه های جوشکاری و یا اجرت جوشکاری را محاسبه کنید می توانید به یک شرکت خدماتی معتبر که در این زمینه کار می کند اعتماد کنید تا او به جای شما این کار را انجام دهد. در شرکت های خدماتی قیمت جوشکاری مواردی مانند در و پنجره، جوشکاری اسکلت و به صورت کلی دستمزد جوشکاری به صورت واضح و روشن حساب شده است و جای هیچ شکی را باقی نمی گذارد.

چطور هزینه های جوشکاری را کاهش دهیم؟

یکی از مسائل مهم در فرایند جوشکاری، هزینه جوشکاری است و عوامل بسیار زیادی هست که باید به آن توجه کرد. دراین بین هزینه مکان جوشکاری می تواند مهمترین عامل باشد.

هزینه جوشکاری

مهمترین هزینه های جوشکاری

یکی از مهم ترین هزینه ها را می توان هزینه نیروی کار دانست. این هزینه، چیزی نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد، هزینه نیروی کار در صنعت و کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. تصمیماتی که مهندسی جوشکاری و جوشکار می گیرند اثر مستقیمی بر روی برخی از هزینه ها می گذارد. این هزینه ها شامل هزینه واقعی رسوب فلز جوش، زمان مونتاژ، عملیات حرارتی پس از جوشکاری، هزینه تعمیرات، آماده سازی مفصل، تمیز کردن جوش و هزینه های آزمایش غیر مخرب است.

دیگر موارد مصرفی در هزینه جوشکاری

از دیگر مواد مصرفی که می تواند بر هزینه های جوشکاری اثر بگذارد، گازهای محافظ یا شار هستند. در هنگام جوشکاری بخصوص جوشکاری قوس الکتریکی میزان مصرف گاز و یا شار بستگی به نوع کار دارد و در انتها باید مقدار مصرفی آن را به عنوان یک هزینه محاسبه کرد.

کاهش هزینه های جوشکاری چگونه امکان پذیر است؟

برای افزایش بهره وری باید چرخه کار را به همان مقدار افزایش داد. اگر شما کف مغازه خود را به گونه ای سازماندهی کنید که بتوانید از آن استفاده بیشتری کنید و زمان های از دست رفته را جبران کنید، می توانید بهره وری را بالا ببرید. برای این که بهتر متوجه شوید مثالی را برایتان آورده ایم.

مثلا مدت زمانی که شما برای قوس زدن در جوشکاری قوس الکتریکی صرف می کنید، بسیار زمان کمتری نسبت به کل زمان تولید است. به همین دلیل اگر شما بتوانید به سایر جنبه های چرخه تولید هم توجه کنید می توانید بهره وری خود را نسبت به آن چه که هزینه کرده اید، افزایش دهید.

محاسبه هزینه جوشکاری با تعیین مدت زمان رسوب

تعیین مدت زمان رسوب، آخرین مرحله در هزینه یابی محسوب می شود. هر چه مدت زمان رسوب بیشتر طول بکشد هزینه آن هم افزایش می یابد.

چگونه به حداقل هزینه جوشکاری برسیم؟

یک قانون بسیار مهم برای اینکه بتوانید هزینه های جوش را به حداقل برسانید وجود دارد و اگر چه ممکن است این امر بدیهی به نظر برسد، اما لازم است که آن را تکرار کنیم. این قانون می گوید که باید کمترین مقدار فلز جوش با بالاترین کیفیت را با بزرگ ترین الکترود سیمی در بالاترین سطح جریان و در کوتاه ترین زمان ممکن قرار دهید. این موضوع می تواند بسیار ایده آل باشد آن هم به دلیل محدودیت در ورودی حرارت، دسترسی و غیره که در عمل به ندرت قابل دستیابی است.

راه های دیگر برای کاهش هزینه ها

یکی دیگر از راه های کاهش هزینه های جوشکاری استفاده از فرایند جوشکاری لب به لب است. البته فرایند جوشکاری لب به لب جزو گرانترین ها محسوب می شود ولی اگر در این فرایند بتوانید با اتصال نفوذ جزئی مشکل را برطرف کنید، می توانید پس انداز قابل توجهی را برای خود انجام دهید. البته تصمیم گیری در مورد این که از اتصال نفوذ جزئی استفاده شود بسیار مشکل است و جوشکار باید در این مورد نهایت دقت را به کار برد.

استفاده از جوش سر به سر میلگرد یکی دیگر از راه های کاهش هزینه ها است. این روش چند سالی است که وارد ایران شده و از آن در ساختمان ها استفاده می کنند. این روش با کاهش دادن میلگرد های مصرفی توانسته وزن ساختمان را کاهش دهد و همچنین یک حالت ارتجاعی به ساختمان می دهد که مانع از خراب شدن سازه در هنگام تنش می شود. این جوش باعث افزایش مقاومت آرماتور می شود و آرماتورهایی که با این روش شکل می گیرند در بخش جوشکاری از مقاومت کششی بالایی برخوردار هستند.

جوش سر به سر میلگرد یا فورجینگ بیشترین کارایی را دارد و سازه ای محکم و مقاوم می سازد و در مقابل از هزینه کمتری هم برخوردار است. این روش چیزی حدود ۳۰ درصد در زمان، هزینه و نیروهای اجرایی صرفه جویی می کند در حالی که روش های سنتی که برای اتصال میلگرد ها انجام می شد بسیار پر هزینه و وقت گیر بود و فرآیند بتن ریزی آن بسیار سخت انجام می شد.

هزینه ترمیم جوشکاری

تعمیر کردن فلز جوش بسیار پر هزینه است، به خصوص اگر مشکل پیش آمده در اواخر فرایند جوشکاری دیده شود. برای این که ترمیم جوشکاری با سرعت بیشتری انجام شود باید نکاتی مانند دسترسی آسان جوشکار، جوشکار باید آموزش دیده و ماهر باشد، آماده سازی و جوشکاری دقیق و موقعیت صاف جوشکاری را در نظر بگیرید. هنگامی که رسوب با بالاترین کیفیت فلز جوش باشد بیانگر این موضوع است که میزان ترمیم جوش کاهش می یابد.

در آخر

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند بر روی هزینه های جوشکاری اثر بگذارد؛ اما شرکت ها با بررسی این عوامل سعی در کاهش هزینه ها دارند. برای این که بتوانید مقرون به صرفه ترین راه برای ساخت سازه را پیدا کنید، تنها افزایش چرخه کار یا میزان رسوب کافی نخواهد بود و شما باید تمام جنبه های ساخت را از اولین مرحله که طراحی است تا آخرین مرحله که بازرسی نهایی است را در نظر بگیرید.

مطلب مشابه : onsitewelding

تماس با ما

با شماره‌ تلفن‌های ما تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، متخصصین ما در محل شما حاضر شوند. فرقی نمی‌کند در شرق تهران باشید، غرب تهران، مرکز یا شمال و جنوب. همیشه یکی از جوشکارهای ما نزدیک شما است.

تلفن های تماس : 

جوشکاری سیار آهنگری سیار در شمال تهران ۰۲۱۲۲۷۹۸۳۲۱
جوشکاری سیار آهنگری سیار در غرب تهران ۰۲۱۴۴۳۸۸۹۶۸
جوشکاری سیار آهنگری سیار در شرق تهران ۰۲۱۷۷۹۹۰۷۶۲
جوشکاری سیار آهنگری سیار در مرکز تهران ۰۲۱۸۸۹۹۵۰۶۵
جوشکاری سیار آهنگری سیار در جنوب تهران ۰۲۱۶۶۰۰۹۳۹۴

تماس با جوشکاری سیار در تهران

مطالب مرتبط

جوشکاری سیار در تجریش | آهنگری سیار در تجریش

جوشکاری سیار تهران پارس | آهنگری سیار در تهران پارس

جوشکاری سیار در جماران تهران | آهنگری سیار در جماران

۹ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس با جوشکاری سیار تهران