هزینه جوشکاری سیار | چه چیزهایی بر قیمت تاثیر می گذارد؟


تماس با جوشکار سیار برای استعلام قیمت


نمونه کار های جوشکار سیار

هزینه جوشکاری سیار

در این مقاله قصد داریم در مورد هزینه جوشکاری سیار و چه چیز هایی بر هزینه تاثیر می گذارد، صحبت کنیم. قیمت جوشکاری سیار برای افرادی که سفارشات جوشکاری دارند موضوع مهمی است. اصولا در بحث ساخت و ساز، یکی از مهم ترین فعالیتهایی که انجام می شود، جوشکاری می باشد. جوشکاری یکی از قدیمی ترین حرفه هایی است که بشر برای رفع نیازهای خود خصوصا در کار ساخت و ساز از آن بهره برده است.

در تمامی صنایع از جوشکاری و آهنگری برای جوش زدن و متصل کردن ابزارآلات آهنی و فلزی استفاده می شود. ساخت سازه ها، ساخت در و پنجره و یا حفاظ و نرده برای آن ها، ساخت میز و صندلی فلزی، ساخت انواع وسایل دکوراتیو فلزی و …. تنها چند مورد اندک از موارد بی شمار نیاز به خدمات جوشکاری هستند. به طور کلی هر جایی که فلز و یا آهنی به کار رفته باشد نیاز به خدمات جوشکاری هم به چشم می خورد. هر جایی که نیاز به اتصال دو فلز باشد ناگزیریم از خدمات جوشکاری بهره ببریم.

این روزها اغلب افراد ترجیح می دهند برای انجام سفارشات خود از جوشکاری سیار استفاده کنند. برای محاسبه هزینه جوشکاری سیار باید برخی از عوامل را در نظر گرفت. در این نوشته سعی شده است عوامل مؤثر بر تعیین قیمت جوشکاری سیار را بیان و بررسی کنیم تا بتوانید با توجه به نوع نیاز و سفارش خود  به برآورد هزینه جوشکاری بپردازید.  البته قابل ذکر است که نرخ اتحادیه جوشکاری و تعرفه هایی که برای محاسبه هزینه جوشکاری ابلاغ می شوند نیز بر روی هزینه جوشکاری سیار تأثیر زیادی دارند.

جوشکاری سیار چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر است توضیح دهیم که جوشکاری سیار چیست؟  و بعد  به سراغ قیمت جوشکاری سیار برویم. اهمیت جوشکاری بر هیچ کس پوشیده نیست. گاهی پیش می آید که شما نیاز به جوشکاری در منزل و یا محل کارتان دارید. برای مثال قطعه ای که نیاز به جوشکاری دارد بسیار بزرگ و یا سنگین است و شما قادر به خارج کردن آن از در نیستید. در این مواقع می توانید از جوشکار سیار کمک بخواهید. اغلب شرکت های جوشکاری این خدمت را ارائه می دهند و شما می توانید با یک تماس تلفنی ساده به این شرکت ها از آن ها جوشکار سیار بخواهید. به این ترتیب سفارش شما در منزل یا محل کارتان توسط یک جوشکار حرفه ای و با تجربه انجام خواهد شد.

جالب است بدانید که حتی می توانید برای انجام کارهای کوچک که فقط نیاز به چند خال جوش دارد نیز از خدمات جوشکار سیار استفاده کنید. یکی از مهم ترین امتیازات استفاده از خدمات جوشکاری سیار این است که می توانید از جوشکاری زبده و با تجربه برای انجام سفارشات کوچک یا برزگ خود استفاده کنید. به هرحال پیدا کردن جوشکار ماهر و گرفتن وقت از او و راضی کردنش برای آن که از کارگاهش به محل مورد نظر شما بیاید کار دشواری خواهد بود.

جوشکار سیار چه کارهایی را انجام می دهد؟

استفاده از خدمات جوشکاری در زمینه های بسیار متنوع و متعددی دیده می شود. از ساخت یک برج گرفته تا تعمیر یک قطعه فلزی بسیار کوچک. برای اکثر سفارشات جوشکاری می توانید از خدمات جوشکاری سیار بهره ببرید. هزینه جوشکاری سیار را نیز می توانید با توجه به عوامل مؤثر بر این موضوع برآورد کنید.

برخی از مواردی که برای انجام آن ها نیاز به جوشکاری سیار دارید عبارتند از:

 • ساختن حفاظ برای پنجره
 • ساختن حفاظ برای در
 • ساختن حفاظ برای در انباری
 • ساختن حفاظ یا نرده برای بالکن
 • ساختن حفاظ برای کولرهای اسپلیت
 • ساختن انواع قفسه
 • ساختن یا تعمیر سایه بان پارکینگ
 • نبشی کاری در آلاچیق ها
 • ساختن حفاظ و نرده برای دور پشت بام
 • ساختن نرده برای راه پله
 • ساختن در و پنجره ساده یا طرح دار
 • تعمیر در و پنجره ها
 • ساخت اسکلت فلزی برای گلخانه ها
 • تعمیر لولای در و پنجره ها
 • ساخت چهار پایه فلزی برای زیر کولر
 • تعمیر درهای آکاردئونی
 • و ….

مطلب پیشنهادی: آشنایی با خدمات جوشکاری و آهنگری

محاسبه هزینه جوشکاری سیار

اتحادیه جوشکاری وظیفه تعیین نرخ جوشکاری را به صورت ثابت و تعیین شده دارد. البته برخی از موارد هستند که این قیمت را تغییر می دهند. برای مثال بدیهی است که نرخ دستمزد جوشکار یا آهنگر با سابقه بیشتر از فرد تازه کار است. هزینه جوشکاری سیار نیز اصولا تا حدودی بیشتر می باشد. اغلب نوع کار است که هزینه انجام خرده کاری ها را تعیین می کند. زمانی که برای انجام سفارش جوشکاری صرف می شود و هم چنین مقدار متریال و موادی که برای جوشکاری سفارش شما مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله عوامل تعیین کننده قیمت جوشکاری سیار هستند.

از آن جایی که عوامل زیاد و متنوع ای هستند که بر روی تعیین قیمت جوشکاری سیار تأثیر می گذارند، نمی توان یک قیمت و نرخ ثابت و مشخص را به طور کلی در عنوان هزینه و نرخ جوشکاری سیار برای همه سفارشات جوشکاری بیان کرد. جوشکار سیار از قبل سفارش شما را برآورد هزینه خواهد کرد  و با توجه به تمامی  عوامل تأثیر گذار و در نظر گرفتن نرخ اتحادیه جوشکاری و تعرفه هایی که این اتحادیه برای خدمات جوشکاری سیار ابلاغ کرده است، مبلغی را به شما اعلام خواهد کرد.

اگر سفارشات جوشکاری و نیاز به جوشکار یا آهنگر سیار دارید می توانید از یکی از شرکت های ارائه دهنده این خدمات کمک بگیرید. می توانید هنگام تماس در مورد قیمت و هزینه نیز در حد امکان راهنمایی بگیرید. زمانی که سفارش خود را با شرکت مورد نظر مطرح می کنید با توجه به سوالاتی که از شما می پرسند و بررسی سفارش جوشکاری شما می توانند هزینه انجام سفارشتان را به طور حدودی محاسبه و بیان کنند.

هزینه جوشکاری

عوامل مؤثر بر تعیین قیمت جوشکاری

زمانی که برای انجام سفارشات جوشکاری و یا آهنگری خود نیاز به جوشکاری سیار دارید، می توانید با توجه به نوع سفارش خود هزینه جوشکاری سیار را تا حدودی تخمین بزنید. برای این کار باید عواملی را که بر قیمت جوشکاری سیار تأثیر می گذارند بشناسید. برخی از این عوامل عبارتند از:

 1. نوع جوشکاری
 2. حجم کار و زمانی که می برد
 3. مقدار و وزن قطعاتی که نیاز به جوش دارند
 4. جنس و متریال مورد استفاده در فلز مورد نظر
 5. سابقه و کیفیت کار جوشکاری که می خواهد سفارش را انجام دهد
 6. و ….

یک مقاله کاربردی و مرتبط دیگر نیز مطالعه کنید: قیمت خدمات جوشکاری | عوامل موثر بر قیمت جوشکاری

مهم ترین عامل تعیین قیمت جوشکاری

جنس فلزی که در سفارش شما نیاز به جوشکاری دارد، یکی از مهم ترین  و اصلی ترین عواملی است که هزینه و قیمت جوشکاری سیار را تعیین می کند. با توجه به نوع فلزی که نیاز به جوشکاری دارد، جوشکار متوجه می شود که برای انجام سفارش جوشکاری باید از چه نوع جوشکاری و چه نوع گازی استفاده کند. هم چنین نوع مدار و اشعه مورد نیاز نیز با توجه به نوع فلز مشخص خواهد شد. بدیهی است که نوع گاز، نوع مدار، اشعه و به طور کلی متریالی که جوشکار برای انجام سفارش شما  مورد استفاده قرار می دهد،  در تعیین هزینه جوشکاری تأثیر زیادی خواهد داشت.

انواع جوشکاری  و تأثیر نوع جوشکاری بر هزینه آن

همان طور که می دانید جوشکاری انواع بسیار مختلفی دارد. با توجه به نوع کاربردی که مد نظر شما است و سفارش شما به آن نیاز دارد نوع جوشکاری مورد نیاز شما مشخص می شود. همان طور که در بالا اشاره شد، نوع جوشکاری یکی از مهم ترین عواملی است که بر تعیین هزینه جوشکاری سیار تأثیر می گذارد. برخی از انواع جوشکاری عبارتند از:

 • جوشکاری در حالت جامد
 • جوشکاری توسط گاز اکسیژن
 • جوشکاری مقاومتی
 • جوشکاری قوس الکتریکی

باید بدانید که اگر سفارش شما نیاز به انجام جوشکاری مقاومتی داشته باشد، قیمت جوشکاری سیار در این نوع از جوشکاری، معمولا بالا است. پایین ترین قیمت جوشکاری سیار نیز معمولا برای انجام جوشکاری قوس الکتریکی ( معمولی ) است.

البته قابل ذکر است که این تقسیم بندی بسیار کلی است. هر یک از این انواع جوشکاری که در بالا ذکر شد به چند دسته جزئی و تخصصی تقسیم می شود. هر یک از انواع تخصصی و جزئی جوشکاری نیز هزینه جوشکاری سیار را تحت تأثیر خود قرار می دهد. برای مثال برخی از انواع جوشکاری قوس الکتریکی عبارت است از:

 • جوش قوس الکتریکی با پوشش گاز (GMAW یا MIG)
 • ج جوشکاری قوس الکتریکی اتمی هیدروژن
 • جوش کاری تنگستن گاز (GTAW یا TIG)
 • جوش قوس الکتریکی با پوشش پودر
 • جوشکاری فلزی بدون پوشش
 • جوش قوس کربنی

مطلب پیشنهادی: جوشکاری سیار در تهران | جوشگاری و اهنگری سیار تهران | تهران ولدر

تأثیر وزن قطعات در قیمت جوشکاری

اصطلاح جوشکاری کیلویی، اصطلاحی است که در میان جوشکاران زیاد شنیده می شود. برآورد قیمت جوشکاری کیلویی به این شکل است که جوشکار با توجه به حجم کار، هزینه سفارش جوشکاری شما را تعیین خواهد کرد. از روش محاسبه قیمت جوشکاری کیلویی بیشتر برای سفارش هایی مانند جوشکاری اسکلت های فلزی ساختمان ها و سازه ها که با استفاده از تیم های چند نفره انجام می شوند، سفارش های ساخت نرده و حفاظ فضاهای مسکونی و موارد مشابه این ها استفاده می شود. میزان متریال و موادی که جوشکار برای انجام سفارش جوشکاری به کار می برد و زمانی که صرف انجام سفارش می شود و حجم کار را تعیین می کند، مهم ترین عوامل مؤثر در هزینه جوشکاری کیلویی می باشند. نرخ اتحادیه جوشکاری ۹۸ – ۹۹ تعرفه قیمت جوشکاری کیلیویی را به صورت ثابت ابلاغ کرد است.

وزن و مقدار قطعاتی که نیاز به جوشکاری دارند، از عوامل مهم تعیین کننده قیمت جوشکاری سیار می باشند. اصولا زمانی که شما سفارشتان را به جوشکار می دهید یکی از سوالات همیشگی و اولیه ای که از شما پرسیده خواهد شد، وزن فلزاتی است که باید جوش و اتصال روی آن ها انجام شود. اگر شما وزن دقیق قطعات را ندانید، جوشکار آن قطعات را وزن خواهد کرد. چرا که وزن این فلزات بر تعیین کردن هزینه جوشکاری اثر زیادی می گذارد. در واقع وزن و مقدار قطعاتی که نیاز به جوش دارند، حجم کار و سفارش را تعیین خواهند کرد. البته قابل ذکر است که حجم کار و وزن قطعات در سفارشات جزئی و به اصطلاح کیلویی، هزینه جوشکاری سیار را تعیین می کنند. اما در سفارشات عمده و پروژه های سنگین و بزرگ مانند ساختن در، پنجره، اتصالات، نرده و … در حجم بالا و یا جوشکاری اسکلت فلزی ساختمان ها نرخ اتحادیه جوشکاری، تعرفه هزینه و قیمت جوشکاری را تعیین خواهد کرد.

تأثیر سابقه جوشکار بر تعیین قیمت جوشکاری سیار

جوشکار ماهر و با تجربه که سابقه کار بالایی دارد می تواند هزینه جوشکاری سیار را با توجه به سابقه و مهارت خود کمی بالاتر بگوید. بنابراین کیفیت جوشکاری نقش تعیین کننده در برآورد هزینه جوشکاری دارد. مهارت و تجربه جوشکار تا حدی روی قیمت تأثیر می گذارد اما خب نرخ ثابت و تعیین شده را چندان تغییر نمی دهد و نیازی نیست در این مورد بیش از حد نگران باشید.

اما اگر جوشکار بی تجربه سفارش شما را انجام دهد و کیفیت کارش پایین باشد می توانید با توجه به کیفیت پایین انجام کار، هزینه کمتری را پرداخت کنید. بهتر است برای جلوگیری از پیش آمدن این مشکل، از شرکت های معتبر و حرفه ای در این زمینه درخواست جوشکار سیار کنید تا از با کیفیت بودن نتیجه کار مطمئن و خاطر جمع باشید. اینکه بتوانید یک شرکت خدماتی معتبر در این زمینه پیدا کنید، نیمی از راه را رفته اید. در این شرکت ها قیمت جوشکاری درب و پنجره، قیمت جوشکاری اسکلت و در کل دستمزد جوشکاری ساختمان به صورت واضح و شفاف حساب می شود.

هر چه در اطراف خود بیشتر دقت کنید نقش پر رنگ جوشکاری را در زندگی بشر بیشتر خواهید پذیرفت. در اکثر ساخت و سازها از ساختن وسایل مورد نیاز کوچک تا ساختن برج ها و ساختمان ها از آهن و فلز استفاده می شود. هر جایی هم که از آهن و فلزات استفاده شود، نیاز به جوشکاری و آهنگری وجود خواهد داشت. جوشکاری سیار یکی از مهم ترین خدمات ارائه شده در این حرفه است. گاهی پیش می آید که شما امکان خارج کردن قطعه ای را که نیاز به جوش دارد به بیرون از خانه ندارید. در این موارد نیاز به جوشکار سیار بسیار ضروری است.

همان طور که ذکر شد مانند تمامی مشاغل و حرفه های دیگر، جوشکاری نیز نرخ مشخص و تعیین شده خود را دارد. اتحادیه جوشکاری نرخ ثابت را برای انجام سفارشات جوشکاری تعیین می کند. هزینه جوشکار سیار نیز در تعرفه هایی که از طرف اتحادیه جوشکاری صادر می شود مشخص می شود. اما خب بدیهی است که برخی عوامل بر روی این قیمت ثابت تأثیر می گذارند. عواملی که در بالا ذکر شد می توانند تا حدودی قیمت جوشکاری سیار را تعیین کنند.

نحوه محاسبه جوشکاری سیار

۱۳ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس با جوشکاری سیار تهران