خدمات جوشکاری استیل | روش های جوشکاری ورق استیل


تماس با جوشکار سیار


نمونه کار های جوشکار سیار

خدمات جوشکاری استیل

جوشکاری یکی از بهترین و با قدمت ترین روش های مورد استفاده برای وصل کردن دو قطعه می باشد. این کار فرایندی سخت و حساس است که تنها مهندسان و تکنسین های متخصص در این زمینه می توانند از پس آن بر بیایند. جوشکاری فرایند اتصال دو قطعه فلزی و حتی غیر فلزی از طریق گرم کردن محل اتصال می باشد. خوشبختانه امروزه متخصصین جوشکاری به صورت سیار در سطح شهر مستقر هستند و در صورت نیاز به جوشکاری می توانید در کوتاه ترین زمان از خدمات آن ها استفاده کنید. یکی از این موارد، خدمات جوشکاری استیل می باشد که در این مقاله قصد داریم درباره آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

جوشکاری چیست؟

جوشکاری

امروزه جوشکاری جز یکی از مشاغل پر کاربرد می باشد. در طی فرایند جوشکاری، جوشکار یا تکنسین متخصص در این زمینه دو قطعه فلزی و یا غیر فلزی را از طریق ذوب کردن مواد اتصال به یکدیگر وصل می کند. در طول جوشکاری گرم کردن و ذوب کردن مواد به روش های گوناکونی انجام می شود به همین خاطر است که جوشکاری را به انواع گوناگونی تقسیم می کنند. از روش های مورد استفاده رایج در فرایند جوشکاری می توان موارد زیر را نام برد:

 • جوشکاری در حالت جامد
 • جوشکاری مقاومتی
 • جوشکاری با گاز اکسیژن
 • انواع متفرقه جوشکاری

جوشکاری به چند نوع تقسیم می شود؟‌

 • MIG یا جوشکاری قوسی با گاز محافظ(GMAW)
 • TIG یا جوشکاری قوسی گاز تنگستن (GTAW)
 • جوشکاری قوسی الکترود روکش دار(SMAW)
 • جوشکاری قوسی با مفتول توپودری (FCAW)
 • جوشکاری با پرتو الکترونی (EBW)
 • جوشکاری هیدروژن اتمی (AHW)
 • جوشکاری قوس تنگستنی گازی
 • جوشکاری قوس پلاسما

مطلب پیشنهادی: جوشکاری چیست و چند نوع دارد؟ | اهنگری و جوشکاری سیار در تهران

جوشکاری سیار چه خدماتی را در بر می گیرد؟‌

 • اهنگری و جوشکاری در و پنجره و نرده و پل
 • شاخت و جوشکاری انواع محافظ در و محافظ پنجره
 • خدمات جوشکاری استیل مانند پایه های فلزی
 • خدمات جوشکاری چهارچوب نرده و محافط پله و اسکلت ساختمان
 • ساخت و نصب محافظ کولر و محافظ اسپیلیت
 • خدمات آهنگری و جوشکاری آلاچیق های فلزی
 • دیزاین، ساخت و نصب فرفوژه
 • خدمات ساخت درب های فلزی
 • ساخت نردبان های فلزی و چهارپایه و درهای ضد سرقت آکاردئونی
 • انجام خرده کاری های مشتری در محل مانند نصب لولای در و قفل پارکینگ

تمام این خدمات به صورت کاملا سیار و در محل با رعایت تمام نکات بهداشتی و ایمنی انجام می شود.

خدمات جوشکاری استیل

یکی از انواع جوشکاری، جوشکاری استیل یا ورق استیل است. خدمات جوشکاری استیل از حساسیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل باید حتما توسط یک شخص متخصص که تجربه چند ساله کار در این زمینه را دارد انجام شود. ورق های استیل به طور کلی به چند گروه تقسیم می شوند:

 • گروه استیل آستنیتی
 • گروه استیل مارتنزیتی
 • گروه استیل فریتی
 • گروه استیل دوپلکس

همه گروه های استیل گفته شده تفاوت های قابل ملاحظه ای با هم دارند اما دارای وجه اشتراکاتی نیز می باشند و آن هم این است که قبل از خدمات جوشکاری استیل باید از تمیزی آن ها مطمئن باشید، روش درستی را برای جوشکاری انتخاب کنید، و اصول جوشکاری را رعایت کنید. آهنگری سیار تهران و یا هر جوشکاری سیار دیگر در صورت داشتن تجربه کافی می تواند تمام این اقدامات را قبل از جوشکاری رعایت کند.

یک مقاله کاربردی دیگر نیز مطالعه کنید: آشنایی با خدمات جوشکاری و آهنگری

روش های جوشکاری ورق استیل

خدمات جوشکاری استیل

برای  خدمات جوشکاری استیل از قوس الکتریکی استفاده می شود که انواع مختلفی دارد:

جوشکاری دستی استیل با الکترود روکش دار

در این روش جوشکاری متخصص فیلر را با یک لایه جامد می پوشاند این لایه هنگام ایجاد قوس تجزیه می شود. این روش مزیت هایی نیز به همراه دارد برای مثال الکترودهای آلیاژی متنوعی برای آن موجود می باشد، به گاز محافظ نیازی ندارد، دستگاه های جوشکاری برای این کار قیمت مناسبی دارند و به متخصص با مهارت چندان بالا نیازی نسیت.

این روش جوشکاری از نظر اقتصادی چندان به صرفه نیست چرا که روکش ها به گل جوش تبدیل می شوند و ته الکترود ها مصرف نمی شوند. امکان دارد که در صورت تمیز نشدن گل های بین هر پاس سرباره در جوش گیر کند و عیب آخر اینکه روکش الکترودها معمولا به رطوبت حساس است.

جوشکاری استیل با الکترود تنگستن و گاز محافظ

در این روش برای جوشکاری قطعات استیل نازک به فیلر نیازی نیست و قوس با وجود آمده از طریق دستگاه با ذوب شدن دو سمت درز جوش قطعات را به هم متصل می کند. برای محافظت منطقه جوش و الکترود تنگستن در مقابل اکسیداسیون، گاز محافظ از داخل مشعل و روی الکترود تنگستن عبور می کند و به منطقه جوش می رسد. جوشکاری استیل با فیلر ذوب شونده و گاز محافظ ، جوشکاری ورق استیل با فیلر توپودری و جوشکاری زیر پودری ورق استیل از دیگر روش های مورد استفاده توسط اپراتور های جوشکاری است.

نکاتی که باید هنگام انجام خدمات جوشکاری استیل به آن توجه شود؟

جوشکار سیار قبل از انجام خدمات جوشکاری استیل باید ناحیه جوش را از نوع مواد خارجی مانند سرباره برشکاری، چربی و … پاک کند. از حرکت زیاد موجی الکترون خودداری کند، بین هر پاس جوش، جوش با سنگ با برس مخصوص استیل به خوبی تمیز شود، ضخامت هر پاس را بیشتر از ۵ میلیمتر نگیرد، و از مرطوب کردن روکش الکترود خودداری کند.

خدمات جوشکاری استیل با چه دستگاه هایی انجام می شود؟

زمانیکه درخواست جوشکار سیار داده می شود انتظار می رود تا اپراتور جوشکاری کاملا مجهز درست مانند زمانیکه در مغازه یا کارگاه مشغول فعالیت است در محل پروژه حاضر شود. کیف یک تکنسین جوشکاری باید اقلام زیر را در بر بگیرد:

کلاه جوشکاری تیره کننده اتوماتیک

یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین ابزار هایی که هنگام انجام خدمات جوشکاری استیل باید به همراه داشته باشید کلاه جوشکاری است. این کلاه به شما کمک می کند تا قبل از شروع فعالیت سطوح مورد نظر را به خوبی مشاهده کنید که این کار میزان خطای شما را در طول کار بسیار کاهش می دهد. این نوع کلاه ها معمولا دارای کیفیت های گوناگونی هستند اما نیازی نیست که برای آن پول زیادی خرج کنید.

آهنربای جوشکاری

آهنربای جوشکاری به جوشکار سیار کمک می کند تا قطعات را در جای خود نگه دارد. این آهنربا ها در اندازه های مختلف برای پروژه های جوشکاری بزرگ و کوچک در دسترس هستند.

گونیا

تصور کنید که می خواهید یک پارچه را برش بزنید. برای اندازه گیری دقیق آن از چه ابزاری استفاده می کنید؟‌ درست همانند برش پارچه جوشکار برای بریدن ورقه های استیل با اندازه دقیق و دلخواه از ابزاری به نام گونیا استفاده می کند. برای مثال اگر می خواهید یک برش در زاویه ۴۵ درجه ایجاد کنید می توانید به وسیله گونیا استیل را علامت گذاری کرده و بعد برش بزنید.

ضخامت سنج

اپراتور برای سنجش میزان ضخامت استیل قبل از انجام جوشکاری و یا حین کار می تواند از این ابزار استفاده کند. این ابزار به دقت کار اپراتور کمک زیادی می کند.

گیره های جوشکاری

جوشکار سیار برای نگه داشتن قطعات استیل در جای مورد نظر نیاز دارد تا آن ها را با چند گیره به هم متصل کند. این گیره ها ورقه های استیل را محکم در کنار هم قرار می دهد.

سوهان جوشکاری

همانطور که از اسم سوهان مشخص است برای انجام اصلاحات نهایی از آن استفاده می شود. زمانیکه جوشکاری استیل به پایان می رسد اپراتور با استفاده از این سوهان برآمدگی و زبری های کار را اصلاح می کند.

دستکش و عینک ایمنی

دستکش و عینک جوشکاری از الزامات کار یک جوشکار سیار است که اگر رعایت نشود هم به خودش و هم به دیگران و حتی پروژه آسیب های جبران ناپذیری وارد می کند. عینک جوشکاری انواع گوناگونی دارد و مهم ترین فایده آن این است که از آسیب مکانیکی ناشی از برخورد ذرات پرتابی و خرد شده جلوگیری می کند، تابش و سوختگی های فتوشیمیایی ناشی از اشعه ماوراء بنفش، مادون قرمز و نور شدید آبی را کم می کند، تحریک و سوختگی شیمیایی از دود و مواد شیمیایی را به حداقل می رساند. عینک های جوشکاری استیل معمولا به سه دسته معمولی، شفاف ، اتوماتیک تقسیم می شوند که با توجه به میزان محافظت کنندگی شان از چشم در برابر اشعه های مضر به این سه گروه تقسیم می شوند. در بخش بعد درباره اهمیت رعایت نکات ایمنی در طول جوشکاری استیل بیشتر صحبت می کنیم.

نکات ایمنی هنگام انجام خدمات جوشکاری

اوازم ایمنی جوشکاری استیل

آهنگر سیار دقیقا همانند شخصی که در مغازه یا کارگاه فعالیت می کند باید نکات ایمنی را رعایت کند. این دقت عمل باید به هنگام انجام خدمات جوشکاری استیل نیز رعایت شود. یکی از این نکات ایمنی استفاده از دستکش مناسب جوشکاری است. این وسیله نه تنها به جوشکاران بلکه به تمام افرادی که کار یدی با دستگاه انجام می دهند توصیه می شود.

دستکش جوشکاری به اپراتور کمک می کند تا هنگام کار با دستگاه های جوشکاری از برخورد اشیای داغ با دست در امان بماند. نه تنها گرمای استیل بلکه خطر آسیب ورقه های فلزی و شیشه های بریده نیز با استفاده از دستکش به حداقل می رسد. این دستکش ها بسیار مقاوم هستند و به سادگی دچار پارگی و ساییدگی نمی شوند. دستکش های جوشکاری استیل به سه نوع کوتاه، متوسط و بلند تقسیم می شود که اندازه استاندارد آن ۳۰،۳۵و ۴۰ سانتی متر می باشد. اگر اپراتور هستید حتما از دستکش استفاده کنید و اگر هم کارفرما هستید حتما تکنسین خود را به رعایت نکات ایمنی مکلف کنید.

غیر از دستکش، جوشکار سیار باید نسبت به پوشیدن لباس مناسب جوشکاری نیز مبادرت ورزد. این لباس ها معمولا دارای ویژگی های خاصی هستند که شامل کلاه، نیم تنه، آستین، پیش بند ساده، و پیش بند شلواری می شوند. لباس های آهنگری سیار به شکلی طراحی شده است که اپراتور جوشکاری در آن احساس راحتی و در عین حال امنیت کند. جیب و لبه ندارد و از جنس چرم مخصوص دوخته شده است.

رعایت این نکات به هنگام انجام خدمات جوشکاری استیل به مشتری و اپراتور کمک می کند تا در طول انجام پروژه احساس راحتی کرده و کار را بدون نگرانی به اتمام برسانند.

هزینه های خدمات جوشکاری استیل چقدر است؟

معمولا آهنگری سیار در سطح شهر از قیمت های مناسبی برخوردار است اما نرخ جوشکاری کاملا به نوع پروژه مد نظر شما بستگی دارد و خیلی از خدمات به دلیل داشتن شرایط خاص قیمت مشخصی ندارد. پس بهترین راه حل این است که قبل از درخواست تکنسین جوشکار با او تماس حاصل کرده و با ذکر پروژه خود قیمت حدودی را از او سوال کنید.

مطلب پیشنهادی: قیمت خدمات جوشکاری | عوامل موثر بر قیمت جوشکاری

چطور برای خدمات جوشکاری استیل جوشکار پیدا کنیم؟‌

خوشبختانه امروزه دسترسی به خدمات جوشکاری و آهنگری نیز مانند هر نوع شغل خدماتی دیگری بسیار آسان شده است. فقط کافی است تا گشتی در اینترنت بزنید و شماره تماس جوشکاری سیار را بگیرید. معمولا جوشکار سیار در شمال تهران، غرب، شرق، مرکز و جنوب به راحتی قابل شناسایی است و تکنسین های متخصص در این زمینه نیز بدون فوت وقت در محل مورد نظر شما حاضر می شوند. و نسبت به انجام پروژه مورد نظر شما اقدام می کنند.

کلام اخر

جوشکاری جز یکی از پر طرفدار ترین مشاغل خدماتی است. خیلی از افراد با اهداف گوناگون مانند نصب در و پنجره فلزی، درب آکاردئونی، محافظ در و … به سراغ جوشکاران می روند و از آنجایی که در شهری مانند تهران رفت و آمد کار بسیار وقت گیری است افراد ترجیح می دهند تا از خدمات جوشکاری سیار استفاده کنند.

از بین خدمات جوشکاری، جوشکاری استیل یکی از کار هایی است که اپراتورهای جوشکاری در آن فعالیت دارند. این جوشکاران در تمام نقاط تهران به ارائه خدمات در کوتاه ترین زمان ممکن می پردازند چرا که در تمام سطح شهر حضور دارند. جوشکاری سیار در شمال تهران، جوشکاری سیار در غرب تهران، جوشکاری سیار در شرق تهران، جوشکاری سیار در مرکز تهران و جوشکاری سیار در جنوب تهران در هر ساعتی از شبانه روز به خدمت رسانی و انجام پروژه های بزرگ و کوچک مشغول هستند.

جوشکار سیار مانند یک جوشکار عادی در کیف ابزار خود همه دستگاه های لازم اعم از گونیا، آهنربا، گیره، کلاه و ضخامت سنج را دارد. اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که جوشکاری جز مشاغل خطرناک می باشد که رعایت نکات ایمنی در حین کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده از لباس و دستکش مخصوص به جوشکار سیار کمک می کند تا از هرگونه خطر احتمالی در امان باشد.

۱۰ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس با جوشکاری سیار تهران