جوشکاری سیار در تهران | جوشگاری و اهنگری سیار تهران | تهران ولدر


تماس با جوشکار سیار


نمونه کار های جوشکار سیار

تماس با ما

با شماره‌ تلفن‌های ما تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، متخصصین ما در محل شما حاضر شوند. فرقی نمی‌کند در شرق تهران باشید، غرب تهران، مرکز یا شمال و جنوب. همیشه یکی از جوشکارهای ما نزدیک شما است.

تلفن های تماس : 

جوشکاری سیار آهنگری سیار در شمال تهران ۰۲۱۲۲۷۹۸۳۲۱
جوشکاری سیار آهنگری سیار در غرب تهران ۰۲۱۴۴۳۸۸۹۶۸
جوشکاری سیار آهنگری سیار در شرق تهران ۰۲۱۷۷۹۹۰۷۶۲
جوشکاری سیار آهنگری سیار در مرکز تهران ۰۲۱۸۸۹۹۵۰۶۵
جوشکاری سیار آهنگری سیار در جنوب تهران ۰۲۱۶۶۰۰۹۳۹۴

 

جوشکاری سیار در تهران

از گذشته تا کنون صنعت جوشکاری به یکی از صنایع پر طرفدار و صد البته پرکاربرد تبدیل شده است. همچنین نیاز بشر به این صنعت همواره یکی از نیازهای انکار نشدنی به حساب می آید. البته عدم آشنایی مردم با صنعت جوشکاری و یا عدم اطلاع از کاربردهای آن بر این مسئله دامن زده است.چندی قبل هنگامی که برخی مردم نیاز به جوشکار داشتند مجبور بودند وسیله مورد نظر خود را تا مسافت زیادی حمل کرده تا در نهایت به مغازه جوشکاری برسند. حال خودتان تصور کنید اگر وسیله ذکر شده دارای ابعاد و حجمی بزرگ بود و یا حتی بدتر از آن مغازه جوشکاری تعطیل بود چه اتفاقی می افتاد. پس از مدتی جوشکاری های سیار جهت رفع این مشکل بزرگ به کمک مردم آمدند. به کمک آن ها افراد دیگر نیازی به طی کردن مسافت های طولانی و همچنین حمل وسایل خود نداشتند و در نتیجه تنها کاری که لازم بود انجام دهند تماس گرفتن با این جوشکاری های سیار بود. بیش از این نیاز به توضیح نیست که وجود جوشکاری سیار در تهران و سایر نقاط کشور دارای چه میزان اهمیتی می باشد.

حال تصور کنید چه می شود اگر این جوشکاری ها در شمال، جنوب، شرق، مرکز و غرب تهران دارای شعبه باشد! در این صورت با یک تماس در کم ترین زمان ممکن افراد مجرب جهت رفع مشکل شما حاضر خواهند شد. اما پیش از هر چیز اجازه دهید به تعریف صنعت جوشکاری و آهنگری بپردازیم. بنابراین اگر به این موضوع علاقه مند هستید تا پایان این بخش همراه ما باشید.

جوشکاری چیست؟

با وجود اینکه جوشکاری ( همانطور که گفته شد) یک صنعت بسیار ضروری در جامعه کنونی به حساب می آید و بسیاری از وسایل به کمک این صنعت تولید می شوند اما ممکن است هنوز عده ای تعریف صحیح و جامعی از این صنعت نداشته باشند. به زبان ساده اتصال و یکدست کردن انواع مصالح با استفاده از حرارت و بدون فشار هوا یا مواد پر کننده را جوشکاری می گویند. یعنی اگر شما دو شی را به کمک حرارت و بدون کمک فشار هوا به یکدیگر اتصال دهید در حقیقت جوشکاری انجام داده اید. البته توجه داشته باشید این کار به آن آسانی ها که به نظر می رسد هم نیست به همین دلیل همواره تاکید می شود که برای انجام جوشکاری حتما به جوشکار متخصص مراجعه کرده و یا اگر در تهران زندگی می کنید از خدمات جوشکاری سیار در تهران استفاده نمایید. سایت تهران ولدر با خدمات گوناگون در زمینه جوشکاری سیار تمام نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.

جوشکاری سیار تهران

نکات ایمنی لازم جهت جوشکاری سیار

هنگامی که قصد داریم از کمک یک جوشکار بهره ببریم بهتر است همواره به این نکته توجه داشته باشیم که آیا شخص مورد نظر استانداردها و نکات ایمنی لازم جهت جوشکاری سیار را رعایت می کند یا خیر. اما شاید برایتان سوال پیش بیاید چرا باید همچین کاری کرده و به این مسئله توجه کنیم؟ پاسخ ساده است. همواره باید برای هر کاری از حرفه ای و بهترین افراد استفاده کنیم. حال شما بگویید آیا ممکن است یک جوشکار حرفه ای نکات ایمنی را رعایت نکند؟ بنابراین در صورتی که مشاهده کردید جوشکاری نکات ایمنی و استانداردهای لازم را رعایت نمی کند بهتر است حتما به کارفرمای او اطلاع دهید. این کار نه تنها موجب می شود شخص از دفعات بعدی نکات ایمنی را رعایت کند بلکه شما نیز می توانید از کیفیت کار او مطمئن شوید. حال نوبت به ذکر مهم ترین نکات ایمنی می رسد:

  • استفاده از عینک جوشکاری جهت حفاظت از چشم و همچنین افزایش دقت در فرایند جوشکاری اقدامی ضروری است.
  • استفاده از دستکش جهت جلوگیری از سوختگی و (همانند مورد بالا) افزایش دقت در فرایند جوشکاری اقدامی ضروری است.
  • استفاده از دستگاه های استاندارد جهت جوشکاری با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

همچنین بسیاری از جوشکاران جهت کاهش خطر کار خود دو مورد دیگر را نیز حتما رعایت می کنند.

  • آن ها پیش از شروع جوشکاری محل کار خود را کاملا بررسی کرده و مواد اشتعال پذیر را دور می کنند.
  • آن ها با وجود اطمینان به کار خود، برای کاهش خطرات احتمالی از یک کپسول آتش نشانی کلاس ABC نیز استفاده می کنند.

توجه کنید موارد بالا از جمله مهم ترین اقدامات و نکات ایمنی لازم در جوشکاری می باشند با این وجود اقدامات ایمنی تنها به این موارد محدود نمی شوند.

آهنگری چیست؟

آهنگری نیز همانند جوشکاری یکی دیگر از صنایع مهم و ضروری در زندگی ما می باشد. اما مانند جوشکاری عده ای تعریف درستی از آهنگری نیز ندارند. عده ای کار با آهن را آهنگری می دانند و عده دیگری ساخت آهن را!

تعریف درست آهنگری به زبان ساده بنا به گفته ویکی پدیا “شکل دادن به فلز با استفاده از نیروهای فشاری محلی است. این ضربات معمولاً توسط یک چکش آهنگری یا قالب اعمال می‌شود. ” این تعریف بسیاری از ابهامات نسبت به این صنعت را رفع می کند. از طرفی دیگر جالب است بدانید آهنگری انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد؛ اما پیش از آن اجازه دهید مزایا این روش را نسبت به برخی روش های مشابه ذکر کنیم.

مزایا آهنگری نسبت به سایر روش ها( مزایا آهنگری سیار )

آهنگری در مقابل ریخته گری و جوشکاری

یکی از مزایا مهم آهنگری نسبت به ریخته گری و جوشکاری بهتر بودن خواص فیزیکی و مکانیکی آن است. اگر علت آن را بپرسید شاید کمی موضوع تخصصی شود اما به زبان ساده نبود حفره گازی در روش آهنگری علت این برتری است. حال تصور کنید اگر به یک آهنگری سیار دسترسی داشته باشید چه میزان کارهایتان سریع تر پیش خواهد رفت.

آهنگری در مقابل ماشین کاری

مهم ترین تفاوت این دو روش این است که در آهنگری مواد کمتری نسبت به روش ماشین کاری استفاده می شود.

از دیگر مزایا آهنگری می توان به دو مورد زیر اشاره نمود:

  • بالا بودن نسبت استحکام به وزن
  • مقاومت زیاد در برابر ضربه و خستگی

البته توجه داشته باشید هر روشی کاربرد خودش را دارد با این وجود ما برخی از مزایای واضح را ذکر نمودیم.

انواع آهنگری و مزایا آهنگری سیار در تهران

همانطور که پیش تر اشاره کردیم آهنگری روش ها و انواع متعددی دارد که مهم ترین آن ها شامل آهنگری سرد، آهنگری گرم و آهنگری داغ می باشند. همچنین از نظر نوع قالب به دو دسته قالب باز و قالب بسته تبدیل می شوند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با کاربرد هرکدام از روش های ذکر شده نیز می توانید از مشاوره متخصصان ما بهره ببرید.

اکنون که با روش های آهنگری، مزایا آهنگری سیار و همینطور انواع آهنگری آشنا شده اید قصد معرفی آهنگری سیار در تهران را به شما داریم. این آهنگری با نمایندگی های مختلف خود در شهر تهران این امکان را به شما می دهد که با اطمینان خاطر از خدماتشان به صورت سیار استفاده نمایید. با استفاده از آهنگری سیار در تهران دیگر نیازی نیست تا مسافت های طولانی را جهت یافتن آهنگری و استفاده از خدماتشان طی کنید؛ تنها کافیست با شماره آن ها تماس گرفته تا در کم ترین زمان، افراد متخصص و مجرب جهت رفع مشکل شما به آدرسی که دادید بیایند.

حال که مطالب بالا را خوانده اید اجازه دهید به بررسی جوشکاری و مزایا و معایب آن بپردازیم تا علاوه بر آشنایی بیشتر با این صنعت با بهترین جوشکاری سیار در تهران نیز آشنا شوید.

آهنگری سیار

 

انواع اتصالات در صنعت جوشکاری و جوشکاری سیار تهران

تنوع اتصالات در جوشکاری بسیار بالا است به همین دلیل از توضیح تخصصی هر کدام از انواع اتصالات خودداری کرده و تنها به ذکر نام آن ها و توضیح مختصری اکتفا می کنیم.

اتصال پوششی

این نوع اتصال در جوشکاری یکی از معمول ترین اتصالات به حساب می آید. از مزایا این روش می توان به سادگی فرایند جوشکاری و جوشکاری سیار اشاره نمود. به زبان ساده تر ساخت قطعات در این نوع از اتصال، برخلاف سایر روش ها، نیاز به زمان زیادی ندارد.

اتصال سپری

این اتصال عموما در ساخت نیم رخ های مرکب شکل، نشیمن های طاقچه و به طور کلی قطعه هایی که با زاویه با یکدیگر جفت می شوند کاربرد دارد.

اتصال گونیا

این اتصال که به اتصال گوشه ای نیز معروف است، در جوشکاری و جوشکاری سیار در تهران همانطور که از نامش مشخص است بیشتر در ساخت مقاطع جعبه های مستطیلی استفاده می شود.

اتصال لبه ای

اتصال ذکر شده عمدتا جهت نگهداری چند صفحه در یک سطح مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل به آن اتصال پیشانی هم می گویند.

اتصال لب به لب

در جوشکاری سیار جوشکاران به انواع روش های ذکر شده به علاوه اتصال لب به لب مسلط هستند و با سپردن کار خود به این افراد هیچ نگرانی از بابت کیفیت و همچنین زمان انجام کار نخواهید داشت. اتصال لب به لب که در بالا از آن نام بردیم معمولا برای اتصال و متصل ساختن انتهای ورق های مسطح با ضخامتهای مساوی( و یا تقریبا مساوی) مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده از جوشکاری

حال که با انواع اتصالات و همچنین اهمیت آن ها آشنا شدید نوبت به بررسی موارد استفاده از جوشکاری می رسد. در زیر سه نمونه از مهم ترین کاربردهای جوشکاری در صنایع مختلف را مورد بررسی قرار می دهیم.

جوشکاری در اتوموبیل سازی

با وجود پیشرفت انکار ناپذیر تکنولوژی هنوز هم جایگزینی برای جوشکاری در زمینه اتوموبیل سازی یافت نشده است. هر ماشین به طور معمول از هزاران و حتی شاید ده ها هزار جوش استفاده می کند. بنابراین بدون جوشکاری ساخت ماشین و اتومبیل ها به نوعی غیر ممکن خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید در جوشکاری سیار توجه کارکنان مهارت بالایی در تمامی زمینه های جوشکاری، به ویژه جوشکاری MIG که بهترین نوع جوشکاری جهت اتصال سخت و محکم فلزات می باشد، دارا هستند.

جوشکاری در کارهای زیرساختی

از دیگر اهمیت ها و موارد استفاده جوشکاری می توان به جوشکاری میگ اشاره نمود. این جوشکاری برای فلزات غیرآهنی مانند آلومینیوم استفاده می شود. از آن جایی که در صنعت ساخت و زیر ساخت بیشتر استیل مورد استفاده قرار می گیرد، جوشکاری میگ که پیشتر به آن اشاره کردیم همواره جزو بهترین گزینه ها می باشد.

جوشکاری در صنایعی که به نوعی به هوا و فضا مربوط می باشند

بله درست است از مهم ترین حوزه های فعالیت جوشکاری و جوشکاری سیار می توان به صنعت هوا و فضا اشاره نمود. شاید بتوان گفت بدون جوشکاری این صنعت به این سادگی ها امکان فعالیت را نداشته باشد. در حقیقت برای ساخت انواع هواپیما از جوشکاری استفاده می شود. البته کاربرد جوشکاری در این صنعت تنها به ساخت هواپیما محدود نشده و تعمیر هواپیما نیز مستلزم به وجود جوشکاری می باشد.

جمع بندی

آهنگری و جوشکاری جزو نیازهای اساسی بشر می باشند و کاربرد آن ها بیش از حد تصور است. با این وجود کمبود جوشکاران و آهنگران ماهر به مشکلی بزرگ برای مردم تبدیل شده است. در این مقاله علاوه بر ذکر اهمیت و کاربردهای جوشکاری و آهنگری به برخی مزایا مهم جوشکاری سیار و آهنگری سیار نیز اشاره کردیم. همچنین در صورتی که در تهران زندگی می کنید می توانید از خدمات فوق العاده جوشکاری سیار در تهران و آهنگری سیار در تهران نیز بهره مند شوید. متنوع بودن خدمات و بهره مندی از کادر مجرب در این زمینه دو ویژگی مهم جوشکاری سیار و آهنگری سیار در تهران محسوب می شوند و به همین دلیل اگر به کیفیت بالا خدمات در زمینه جوشکاری اهمیت زیادی می دهید حتما از جوشکاری سیار در تهران استفاده نمایید.

با وجود اینکه جهت طولانی نشدن بیش از اندازه مقاله بسیاری از کاربردهای دو صنعت ذکر شده را نگفتیم اما آشنایی با همین موارد برای بسیاری از افراد در زمینه جوشکاری و آهنگری کافیست. همچنین توجه داشته باشید حوزه فعالیت جوشکاری سیار و آهنگری سیار تنها محدود به موارد ذکر شده نمی شود و بسیاری از کاربردهای آن در این مقاله ذکر نشده است. بنابراین در صورت برخورد به مشکل و اگر نیاز به جوشکاری و یا آهنگری را احساس کردید حتما از خدمات جوشکاری سیار در تهران استفاده کنید؛ بدین منظور می توانید به سایت تهران ولدر مراجعه کرده و با سایر خدماتشان نیز آشنا شوید. همچنین جالب است بدانید این خدمات به دلیل نمایندگی در شمال، جنوب، غرب، شرق و مرکز تهران در کم ترین زمان انجام می شود و نیازی به نگرانی بابت زمان نخواهید داشت و در کم ترین زمان ممکن مشکلتان حل خواهد شد.

ممنون از اینکه تا پایان این بخش با موضوع “جوشکاری سیار در تهران” و “آهنگری سیار در تهران” همراه ما بودید.

[vc_custom_heading text=”پست های مرتبط”]

۱۸ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس با جوشکاری سیار تهران